O nás

Naše uskupení se začalo formovat v roce 2009, ale jeho pozadí má mnohem delší historii. Impulsem k vytvoření skupiny byl zájem svést dohromady tanec a šerm. Hlavní zaměření byl ovšem barokní tanec. V současné době je převážně zaměřena na tanec a pohyb jako takový. Touha propojovat více úrovní a disciplín ovšem zůstává.

Jednotlivé členy naleznete zde.

Název En Garde! jsme zvolili díky šermu, kde se tento termín používá. Zároveň nám připadalo, že se skvěle hodí i k tanci. Roli hraje také francouzský původ a tedy i odkaz ke Francii - kolébce barokního tance i šermu. V překladu En Garde! znamená "na střeh!" nebo také být ve střehu, uvést někoho do pohotovosti či varování.

Členové En Garde! se dlouhodobě aktivně věnují vzdělávání – v barokním tanci jak u českých lektorů, tak zahraničních. Např. Prof. Helena Kazárová, Ph.D., MgA. Hana Slačálková, František Dofek, Béatrice Massin (FR), Francoise Denieau (FR) či Andrea Miltner (GB/CZ). Aktivně se také věnují studiu původních pramenů a choreografií, čtení feuilletovy notace a výuce barokního tance. Účastní se také kurzů a letních škol – Starý tanec tady a teď, Academie de Sablé v Praze (2008 – 2011) či Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích.

Jedinečnost En Garde! spočívá zejména v odhodlání dělat naše aktivity kvalitně.

Naším posláním je přiblížit široké veřejnosti barokní tanec v co nejvěrnější dobové podobě, nastavit určitou laťku kvality a nadchnout nové zájemce o krásu barokních tanců.

 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Více o nás v sekci členové!