Členové skupiny En Garde!

 

  • Kamila Dürich.
  • Tereza Honzlová
  • Jiří Hrubý
  • Václav Krajc
  • Jitka Pokorná
  • Tomas Svoboda
  • Martin Vaigl

 

Kamila Dürich.

* 1983

Kamila se ke starému tanci dostala přes svůj zájem a posléze i studium historie a starých věcí vůbec. Nejvíce si oblíbila tance zvané basse dances - tance burgundského dvora a ranou italskou renesanci a postupně i období baroka, kterému se nyní věnuje nejvíce.

Mimo svůj největší koníček – starý tanec, se věnuje umění a výtvarnu. Profesně pak pomáhající oblasti zaměřené na etopedii, prevenci a arteterapii.

Starému tanci se věnuje od roku 2002, baroknímu pak od roku 2004. Zkušenosti získala u těchto pedagogů: MgA.Hana SlačálkováDoc. Helena Kazárová, Ph.D., David BiedermanFrantišek Dofek,  Béatrice Massin (Fr.), Bérengére Bódenan (Fr.), Françoise Denieau (Fr.) a Andrea Miltner (GB/CZ).

 
Tereza Honzlová

Tereza Babická

Vystudovala taneční vědu na Katedře tance při Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze a obor Pedagogicko-psychologická způsobilost na Pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Tanci se věnuje od svých 6 let. Začínala s klasickou taneční technikou v Baletním studiu Regina v Ústí nad Labem, kde později vyučovala taneční gymnastiku a vystupovala na prknech divadla v Ústí nad Labem, Děčíně a Litoměřicích. Několik let hrála v černém divadle a působila jako loutkovodička v Divadle Na Královské cestě v Praze. Dva roky vedla výuku dějin tance a baletu a dějin umění na Taneční konzervatoři Ivo Váni - Psoty v Praze. S barokním tancem se poprvé setkala na HAMU díky prof. Heleně Kazárové a věnuje se mu od roku 2005. Pravidelně se účastní seminářů pod vedením českých (Helena Kazárová, František Dofek a Andrea Miltner) či francouzských lektorů (Beatrice Massin, Marc Leclercq a François Denieau). Zajímá ji hledání paralel mezi taneční technikou klasickou a barokní.

Nyní je externí lektorkou Národní galerie v Praze se zaměřením na starý tanec.

 
Jiří Hrubý

Narozen 20. 3. 1961 v Praze.
Od mládí se věnoval různým sportům (1976 - 1980 ragby Sparta Praha), od roku 1985 profesionálním šermířem. V roce 1982 začal vystupovat v SHŠ Kadeti Praha, od roku 1994 pak působil v SHŠ Romantik Praha a od roku 1996 ve skupině Gobaro. Skupina Gobaro vyhrála mistrovství v historickém šermu, které se konalo v roce 2008 v San Marinu (ve složení Jiří Kadeřábek, Jan Kostka, Miloš Svoboda, Jiří Hrubý, Luděk Horálek a Stanislav Veselý). Čeští šermíři získali tři medaile – v různých kategoriích (zlato, stříbro, bronz). Od roku 2016 návrat do SHŠ Kadeti Praha.
V letech 1996 - 2005 angažmá v divadle "ABC" (Cirano z Bergeraku, D´Artagnanova dcera, Limonadový Joe, Frederik).
Filmografie:
Jezerní královna, Z pekla štěstí 2, Zajatci Ďáblova chřtánu, Ať žijí rytíři....
Výjezdy do zahraničí:
1989-1993 zábavný park "Heroldsbach" NSR.
1994 cirkus "Caiser", který se specilizoval na rytířské hry po Německu a Holandsku.
2017 turné po Španělsku s černým divadlem v představení "Kouzelná flétna"

2018 Německo, představení " Heroldsbach".

 

Jitka Pokorná

Jitka Pokorná pochází z Prahy, kde se také převážně věnuje svému koníčku a tím je tanec. Barokní tanec objevila v roce 2000, kterému propadla natolik, že se mu věnuje dodnes. Velkou životní změnou ve filosofii barokního tance, byla účast na workshopu SE.S.TA v roce 2004, kde se poprvé setkala s velkou francouzskou tanečnící nejen barokního tance, ale i současného tance, Beatrice Massin. Tato světová tanečnice a zejména choreografka ovlivnila Jitčino taneční cítění navždy. Také proto se dodnes účastní seminářů a workshopů, které Beatrice vede. Mimojiné ji při svém pobytu ve Francii několikrát navštívila v její domovské Paříži a účastnila se několika dílen, které tam vede.

Další neméněvýznamou osobností, která výrazně zasáhla do jejího tanečního světa je francouzský tanečník, choreograf a vedoucí Národního choreografického centra v Angers  -  Jean-Christoph Paré, jenž svou zcela jedinečnou technikou výrazně posunul hranice možností tanečního umu.

Insipiraci a zkušenosti Jitka nalezla u takových tanečníků jako jsou: Marie Kinsky (Fr), Serge Amber (Fr), Marc Leclerq (Fr), F. Denieu (Fr), a jiní… Velkou inspirací jí jsou tanečníci a její studenti, se kterými pravidelně pracuje na zdokonalování tanečního umění barokního a rekonstruování zápisů tanců 17. a 18. století.

Mimo barokní tanec se intenzivně věnuje argentinskému tangu, které  začala tančit ve čtrvtek první týden v lednu roku 2005 a od té doby se ho nepustila. Taktéž argentinskému tangu se Jitka věnuje u zahraničních lektorů, na festivalech a workshopech pořádaných nejen u nás, ale i v zahraničí. Proto také neodolala a prozkoumala tento tanec v kolébce argentinského tanga, v Buenos Aires. Mimo jiné vystupovala ve Vinohradském divadle, v představení Tango sólo. Tento krásný taneční styl jí dává prostor k poznání taneční improvizace, v rámci společné choreografie s partnerem. 

 

Tomas Svoboda de Reynies


Narozen 9. 9.1967
Zabývá se sportovním a historickým šermem, vystupoval v programech v ČR i zahraničí, vítěz mnoha domácích i mezinárodních turnajů v barokním šermu, účastník ME v šermu, přednášková činnost a výuka šermu, specializuje se především na období vrcholného baroka a rokoko.